У південному військовому окрузі понад 18 тисяч російських військових самовільно залишили службу, повідомила пресслужба української розвідки. Це свідчить про зростання рівня дезертирства серед російських військових. Зокрема, понад 12 тисяч утікачів припадають на 8-му загальновійськову армію Збройних Сил Росії, яка активно залучена до бойових дій на сході України. Зазначається, що орієнтовно 10 тисяч з них були призвані з Москви через мобілізацію, а решта 2 тисячі — контрактники. У 58-ій загальновійськовій армії, що також входить до південного округу, рівень дезертирства становить близько 2500 осіб.

Цей факт є важливим індикатором для України, означаючи певне внутрішнє незадоволення та деморалізацію серед російських військових, що може вплинути на їхню ефективність у зоні бойових дій. Подібні тенденції свідчать про те, що підтримка дій Києва може мати вплив на оборонну стратегію Росії.

Утікачі з 8-го загальновійськового округу можуть бути ключовим джерелом інформації для українських розвідників, допомагаючи збирати інформацію про дії противника та його плани.

Це також вказує на зростання внутрішніх проблем у російській армії, що може викликати певне хвилювання серед влади Росії та вплинути на її зовнішню політику.

Ставте лайк, пишіть коментарі та підтримайте нас на платформі Моно — посилання в описі та в шапці профілю

Зауважимо, про те, що в російській армії зростає кількість дезертирів сказав і координатор відділу допомоги та евакуації проєкту “Идите лесом” Антон Горбацевич.Потрапляючи на фронт, стикаючись із реальними умовами, коли в бій кидають абсолютно без підготовки, багато хто починає усвідомлювати, що хоче жити і не хоче вбивати.

За його даними, кількість людей, які добровільно підписали контракт зі збройними силами РФ і зараз хочуть дезертирувати, сильно збільшилася.

“Судячи зі звернень до нашої організації, якщо брати дані за січень 2023 року, їх було близько 80 осіб. У січні 2024 року ця цифра збільшилася до 900 осіб. Це тільки за місяць. Тобто кількість дезертирів, які тільки звернулися до нас, зросла в 10 разів”, — зазначив Горбацевич.

Про зростання кількості дезертирів у російській армії також свідчить статистика в судах РФ. Це збільшення кількості відкритих справ за відповідними статтями: залишення частини, дезертирство, невиконання наказу, доповнив спікер.

“Люди стикаються з реальністю, потрапляючи на фронт. Вони говорять про те, що їм дають у руки автомат із двома обоймами і кажуть: ідіть на штурм. Ніякої реальної підготовки немає. І в цьому плані, я думаю, у людей дуже розходиться картинка. Навіть у тих, хто вірив роспропаганді. Коли людина стикається з реальністю на фронті, пропаганда перестає працювати. Вона просто хоче жити, не хоче вбивати. Ми в цьому плані допомагаємо людям. Допомагаємо тікати з Росії, ховатися в РФ”, — сказав гість ефіру.

Говорячи про настрої в російському суспільстві щодо участі у війні проти України та дезертирства, Горбацевич зазначив, що вони також змінюються.

“Ми можемо судити з думки аудиторії, яка підписана на наші канали. Настрої, звичайно, сильно змінилися. Якщо на початку діяльності нашої організації доводилося переконувати людей у тому, що дезертирство — це щось хороше в нинішніх російських реаліях, то зараз уже люди самі захищають дезертирів. І видно з цих настроїв, що люди змінюють поступово своє ставлення і до війни, і до тих, хто відмовляється брати участь у ній. Раніше їх називали боягузами, а сьогодні їх радше називають героями. Але водночас про загальні настрої в Росії судити складно”, — резюмував спікер.